Aptardami paveikslą pasinaudokite bendrais patarimais:
- Pasakojant vaikams apie meną siūlome pasinaudoti kokiu nors personažu – tai gali būti mėgstamas žaislas (lėlė, automobilis, meškiukas) arba koks nors naujas pvz. voras paveikslų saugotojas.
- Pasakokite dialogo forma, užduokite klausimus, pateikite užuominas
- Galite turėti didinamąjį stiklą.
- Paveikslą galite rodyti kompiuterio ekrane arba atsispausdinti, o vėliau kur nors pakabinti.
- Pasakykite vaikui, kad kiekvienas paveikslas turi savo paslaptį, kurią bandysite atspėti.
Klodas Monė (1840 – 1926) prancūzų tapytojas (galima Prancūzija parodyti Europos ir Pasaulio žemėlapyje, pasižiūrėti kaip tai toli nuo Lietuvos)
Ar tau patinka būti gamtoje ir ją stebėti?
Ar tau patinka piešti tai ką tu matai?
Klodas Monė vienas iš pirmųjų kuris išėjo iš studijos piešti į lauką. Jo paveikslai tai peizažai, kai meninkas vaizduoja gamtą. Jis stebėjo gamtos judėjimą, pasikeitimus ir labai norėjo tai atspindėti savo darbuose. Jis atkpreidavo dėmesį į besikaičiančias spalvas, šešėlius, bandė perteikti veiksmą, mažiau dėmesio skyrė linijoms.
Ar matote ryškais linijas jo paveiksluose?
Ar atrodo kad vaizdas tarsi “išsiliejęs”?
Kokias spalvas matote?
Šie paveikslai nutapyti mažais potepiais, taip piešė impresionistai, o Klodas Monė buvo vienas iš jų. Daug žmonių nesuprato tokio piešimo stiliaus, nes buvo įpratę matyti paveikslus kaip nuotraukas.
Klodas Monė piešė vandens lelijas ilgus metus (30 metų), viso sukūrė apie 250 lelijų paveikslų . Klodui Monė labai patiko ne tik piešti gėles bet ir užsiimti sodininkyste, jis pats kasė, ravėjo, sodino augalus. O paskui piešė.
Pasižiūrėkite kitus Klodo Monė sodo paveikslus, kuris jums patinka labiausiai.
- Pabandykite nupiešti prūdą su lelijomis, pasinaudokite kempine, tegul linijos būna neryškios, o vaizdas labiau išsiliejęs
- Pabandykite kitus piešimo būdus, idėjas rasite nuotraukų galerijoje.
No Comments