Žaidimai kelionėje

Posted: 2019-06-05 by Pusė Musės

Žaidimai kelionėje

Galvojate, kaip užimti vaiką kelionės metu? Kartais tai tampa tikru iššūkiu – o klausimai  „dar toli?“ „ kada jau atvažiuosime“ tampa tokie varginantys, jog dažnu atveju skubame paduoti telefoną, planšetę ar kažką panašaus. Šie būdai tikrai veikia, bet mes siūlome išbandyti linksmų, lavinančių, loginių žaidimų pritaikytų ilgoms kelionėms.

  1. Seklys kelyje. Siūlome paruoštukus, kuriuos reikia tik atsispausdinti ir nepamiršti pasiimti į kelionę – kelio ženklai, automobilių markių ženklai, bei surašyti žodžiai jau mokantiems skaityti (paruoštukas nuotraukų galerijoje).
  2. Nuotaikai pakelti, pokalbį palaikyti išbandykite juokingus klausimus, juos rasite mūsų puslapyje čia ir čia.
  3. Siūlome eksperimentuoti ir suskaičiuoti, kokių automobilių kelyje daugiausia. Į tuščius langelius galite įrašyti kitas automobilių spalvas arba kitas transporto priemones: sunkvežimį, autobusą ar dviratį (paruoštukas nuotraukų galerijoje).
  4. Žodžiai iš raidės… šitas žaidimas tikrai populiarus ir turi daug įvairių variantų. Galima vardinti žodžius iš tos pačios raidės; iš paskutinės raidės prieš tai pasakyto žodžio;  galima vardinti žodžius iš visų abėcėlės raidžių paeiliui;
  5. Atspėk ką sugalvojau! Vienas iš žaidėjų sugalvoja kažkokį žodį (daiktavardį), kiti žaidėjai užduodami paeiliui klausimus ir gaudami atsakymus TAIP/NE turi atspėti tai ką sugalvojo žaidėjas.
  6. Tik nesakyk TAIP/NE. Vienas iš žaidėjų užduoda kitiems klausimus į kuriuos jie turi atsakyti vengdami žodžių taip ir ne.
  7. Žodžių grandinė. Pradedama žaisti nuo sakinio – „Ruošiuosi atostogauti ir į lagaminą įdedu…“.  Pirmas žaidėjas pasako – Ruošiuosi atostogauti ir į lagaminą įdedu kremą nuo saulės, sekantis pakartoja prieš tai įvardintus žodžius ir prideda savo (Norint prajuokinti keliautojus pasiūlykite užbaigti sakinį „ Einu išmesti šiukšles, į maišą įdedu…)
  8. Mįslių kūryba ir spėjimas.
  9. Kas pirmas pamatys? Žaidėjai paeiliui sugalvoja ką reikia pastebėti pro langą (pvz. Raudoną automobilį, konkretų kelio ženklą, reklaminį plakatą, gyvūną), laimi tas, kuris pastebės ir pasakys pirmas.
  10. Istorijų kūrimas – vienas žaidėjas pasako tris, bet kokius žodžius, kiti keliautojai turi sugalvoti sakinį, kuriame panaudos visus tris išvardintus žodžius.

 

 

Nepamirškite klausytis pasakų ar įdomių istorijų, dainuoti, klijuoti lipdukus, piešti ir spalvinti, spręsti galvosūkius.

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *