Ketvirtas paveikslas – PABLAS PIKASAS „Verkianti moteris“

Posted: 2019-07-10 by Pusė Musės

Ketvirtas paveikslas  – PABLAS PIKASAS „Verkianti moteris“

Pablas Pikasas (1881–1973) – gimė Ispanijoje, vėliau dirbo Prancūzijoje (parodome žemėlapyje, prie progos parodykite Lietuvą ir savo miestą, pasikalbėkite apie atstumą), išgarsėjo savo paveikslais ir skulptūromis. Jo tėvas buvo dailininkas ir mokė savo sūnų dailės. Sukūrė apie 20000 darbų (paveikslų, skulptūrų, keramikos gaminių, teatro kostiumų).
Įsivaizduokite, kad esate menininkas ir neturite priemonių kurti. Neturite dažų, popieriaus piešimui, bet labai norite kurti. Ką padarytumėte?

Turbūt paprasčiausia būtų susirasti kitą užsiėmimą, bet Pablas nenorėjo atsisakyti savo idėjų kurti, todėl kūrė skulptūras iš to ką rado, tiesiog iš šiukšlių. (Tokį meną sunku rodyti muziejuose, todėl vėliau liejo tas skulptūras bronzoje).

Pablas Pikasas – Kubizmo pradininkas

Kubizmas buvo visiškai naujas stilius. Nuo kokio žodžio galėjo kilti žodis kubizmas? Gal nuo kubo? Kai kurie menininkų darbai tikrai atrodydavo, lyg nutapyti iš įvairių kūbų.  Dailininkai savo darbuose naudodavo daug paprastų geometrinių figūrų, tokių, kaip kvadratas, trikampis, apskritimas; Dažnai jie tapydavo koliažo principu, vienas ar keli konkretūs objektai, tačiau išbarstyti dalimis, po visą paveikslą, taigi objektus gali „surinkti“ ir įžiūrėti iš skirtingų pusių.

„Verkianti moteris“

Tai vienas iš P. Pikaso paveikslų kubizmo stiliuje.

Atrodo, kad moters veidas susideda iš įvairių gabaliukų.

Ar tie gabaliukai vienodi?  Jie visi skirtingi, jie turi daug aštrių kampų.

Ar aštrūs daiktai yra saugūs? Kokius aštrius daiktus žinote?

Aštrūs kampai šiame paveiksle parodo, kad moteris labai kenčia, kažką išgyvena, atrodo, kad ji verkia.

Kada žmonės verkia? Kaip jie atrodo? Gal šiai moteriai prispausta ausis, auskaras taip stipriai spaudžia, kad ji negali iškęsti to skausmo ir net verkia.

Spalvos, kurias panaudojo menininkas dar labiau stiprina šios moters kančias.  (balta, sakoma žmogus išbalęs – labai pergyvenantis)

Pablo Pikaso tikslas parodyti tikruosius moters jausmus ir išgyvenimus – skausmą ir ašaras, o kubizmo stilius dar labiau paryškina šiuos išgyvenimus.

Kuriame įkvėpti Pikaso:

  1. Kubizmo pagrindu susiformavo koliažas. Pikasas kūrė savo skulptūras iš įvairių daiktų, o vaikai gali pabandyti padaryti koliažą iš įvairaus popieriaus gabaliukų, medžiagos atraižų, sagų ir pan. tai galėtų būti kaukės koliažo technika (pavyzdžiai nuotraukų galerijoje).
  2. Skulptūros iš molio ar plastelino.
  3. Spalvinimo lapai https://americangolfschool.com/pablo-picasso-coloring-pages/
  4. Piešimas kubizmo technika – piešiate kažkokį piešinį, paskui su liniuote visą puslapį dalinate į keturkampius. Vėliau spalvinate.
  5. Gyvūno piešimas pagal instrukciją, kurią rasite nuotraukų galerijoje.
  6. Piešimas kauliuko pagalba – kiekvienas metimas atskiras galvos elementas, pieškite taip, kaip išridensite.

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *