Kai prieš porą metų pamačiau sensorinę širmelę „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918-2018“ parodoje – pagalvojau, kodėl tokių prasmingų žaislų nėra darželiuose ir labai norėjau ją išbandyti kartu su dukra.
Sensorinė širmelė priklauso tai rūšiai žaislų, kuriuos kiekvieną kartą gali skirtingai panaudoti (panašiai kaip LEGO ar žaidimai su vandeniu). Gerai apgalvotų mechanizmų dėka, 5 sujungtos sienos, kurias galima įvairiai išlankstyti, mūsų namuose virsdavo skirtingo dydžio ir išplanavimo namais, bilietų kasa prie cirko arenos, parduotuve, garažu, šuns būda ir pan. Širmelė puikiai atskiria žaidimo erdvę, greitai ir lengvai galima keisti jos buvimo vietą, o tai yra didelis privalumas žaidžiant vaidmeninius žaidimus. 6 metų vaikas be didelių pastangų širmelę perstumia, patraukia, pastato taip kaip sugalvoja pats. Širmelė išsilanksto iki ilgos, beveik vientisos sienos, o prireikus galima ją sulankstyti kaip armonikėlę ir pastatyti kur nors kampe, pakišti po lova ir pan.
685 skylutės! ne tik lengvesniam sienelių perstūmimui, bet ir sensorinių pojūčių lavinimui. Išbandėme vėrimą ir pasirodo verti ilgus raištelius ne taip jau paprasta, todėl labiau patiko trumpi, spalvoti – raidžių, simetrijų, ornamentų vaizdavimui. Vakarais, ar apniukusią dieną, kai už lango būdavo tamsu žaisdavome šešėlių teatrą – ypač patiko vaidinti Vilniaus įkūrimo legendą, ar spėlioti daiktus iš jų šešėlių.
Širmelė – minimalistinio stiliaus, labai patvari (tikrai nesulūš kaip plastikinė ar kartoninė) ji ilgai tarnaus tiek šeimose tiek darželiuose, žaidžiant ir gausesniam būriui vaikų.
Daugiau apie žaidimų širmelę, laimėjusia Auksinį A’Design apdovanojimą, galite paskaityti edu2 svetainėje.
No Comments