jei vaikas muša tėvus…

Posted: 2019-11-07 by Pusė Musės

jei vaikas muša tėvus…

Mušant vaikas parodo, kad nesusitvarko su jausmais, kuriuos išgyvena ir leidžia sau tai daryti su tais suaugusiais, su kuriais jaučiasi saugus. Tai reiškia, kad tie suaugę žmonės sugeba suteikti emocinį stabilumą vaikui.

Ką daryti kai vaikas pradeda Jus mušti? Pabandykite taikyti trijų žingsnių taisyklę:

1. Sustabdyk

2. Priimk jausmus

3. Parodyk pavyzdį

Tokiais atvejais, kai vaikas muša, nori žnybti  ar įkąsti, visų pirma reikia sustabdyti netinkamą elgesį.

Svarbu panaudoti tik tiek jėgos kiek reikia norint sustabdyti skaudinantį elgesį (daugiau jėgos reikštų agresiją vaiko atžvilgiu). Jausmus vaikai reiškia taip kaip moka (kartais nori trenkti, mušti, kąsti, žnybti), todėl po to kai sustabdėme nepalankų elgesį turime:

  • priimti vaiko jausmus (suprantu/matau, kad pyksti)
  • parodyti kaip reikšti pyktį (pasakyk žodžiais ką jauti). Paaiškinkite vaikui, kad jei jis pyksta turi tai pasakyti, taip pat labai svarbu parodyti vaikui būdus, kaip jis gali nurimti: pyktį išpūsti, ištrepsėti, skaičiuoti iki 10 ir atgal, plėšyti popierių ir  pan.

Svarbiausia iš pradžių priimti tai ką vaikas jaučia, o tik tada parodyti/pamokyti kaip reikšti pyktį. Išmokti reikšti jausmus užima laiko, tai procesas, todėl būkime kantrūs, būkime pavyzdžiais.

Jeigu  vaikas muša norėdamas atkreipti dėmesį  tai pasiūlykime tinkamą būdą tai padaryti – vaikas gali paimti už rankos, apkabinti, duoti žaibą.

 

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *