Ką kuria mamos? EgoTu priemonių apžvalga

Posted: 2019-05-29 by Pusė Musės

Ką kuria mamos? EgoTu priemonių apžvalga

Dažnai girdime posakį – tėvai geriausi vaikų mokytojai. Ir ištiesų ar galima būtų tam prieštarauti? Vaiko lavinimas, jo asmenybės ugdymas didžiąją dalimi priklauso nuo tėvų, jų požiūrio, vertybių, tradicijų, gyvenimo prioritetų. Šiuolaikinės šeimos domisi vaikų raida, stengiasi suprasti, kaip vystosi jų vaikai, kaip gali jiems padėti ir suteikti tik patį geriausią gyvenimo pagrindą. Tėvai domisi instituciniu vaikų ugdymu, dažnai aktyviai į jį įsitraukia, siūlo savo idėjas ir patarimus. Tėvai tampa kūrėjais, kuriančiais vaikų labui. Jie kuria ne dėl pinigų, ne dėl geresnio gyvenimo sau, jie kuria, nes geriausiai jaučia, ko jų vaikams reikia, kaip jie galėtų tobulėti.

EgoTu yra slapyvardis, kuris koduoja labai gražius ir prasmingus žodžius „EGO TU SUM TU ES EGO“ (AŠ ESU TU, TU ESI AŠ). Dviejų berniukų kūrybingos mamos teigimu, šiame pavadinime slepiasi idėja, apimanti visą jų šeimos pasaulio suvokimą. Mamos noras savo vaikams dovanoti meilę, dėmesį, laiką, kūrybiškumą paskatino sukurti platų ugdomųjų priemonių rinkinį. EgoTu teigimu kiekvienas dalykas vaikui yra naujas ir įdomus, todėl pažintis su pasauliu ir įspūdis apie tai, koks jis yra, priklausys nuo to, kaip mes jam tai pateiksime. Visas EgoTu priemones galite rasti čia:

„Išdykėlių matematika“, plačiau čia: https://www.facebook.com/commerce/products/2217640308274537/
„Spalvos ir formos“, plačiau čia: https://www.facebook.com/commerce/products/2310126712339567/
„Mažasis edukacinių eilėraščių rinkinys“, plačiau čia: https://www.facebook.com/commerce/products/1976827505723659/
„Baltų ženklų kortelių rinkinys“, plačiau čia: https://www.facebook.com/commerce/products/1951530698258805/
Knygelė apie baltų simbolius „Meškutis BALTAS“, plačiau čia: https://www.facebook.com/commerce/products/1875380929193086/

Turėjome galimybę susipažinti, aptarti, „pasimatuoti“ visas šias EgoTu sukurtas ugdomąsias priemones. Estetinis vaizdas ir paprastas, neperkrautas pateikimas – tai ko labiausiai ir reikia šiuolaikiniams vaikams. Toks buvo pirmasis įspūdis apžvelgus visas EgoTu priemones. Patys kūrėjai kartu pateikia ir plačią instrukciją kaip daugiafunkciškai galima panaudoti jų priemones. Siūloma su priemonėmis susidraugauti trimis etapais: SUSIPAŽINIMAS – TYRINĖJIMAS – ŽAIDIMAS. Ir ištikrųjų tokia draugystė mums labai tiko ir patiko, peržvelgėme, trumpai aptarėme ir kuriam laikui atidėjome. Vėliau nusprendėme, kad šios priemonės, ypatingai spalvos ir formos, bei išdykėlių matematika puikiai galėtų papuošti mūsų darželio grupės sienas. Juk gerais dalykais reikia dalintis. Taigi EgoTu priemonės papildė grupės ugdomąją aplinką ir jau po to sekė daug, o kas čia? o kas čia? klausimų. Skaičiavome, pasikartojome spalvas, susipažinome su geometrinėmis figūromis. Pats smagiausias etapas ŽAIDIMAS. Galiu drąsiai pasakyti, kad EgoTu priemonės yra didelė pagalba tėveliams, pedagogams, nes jų kuriami eilėraštukai apie skaičius, formas, spalvas padeda įtraukti vaikus lengvesniam mokymuisi. Šios priemonės prilygsta aktyviam mokymosi metodui – pamatai, susipažįsti, išgirsti apie tai eilėraštį, žaidi žaidimus pasitelkiant korteles: surask tokios formos daiktą, kuri pavaizduota kortelėje, pasakyk daikto pavadinimą, kuris yra tokios pačios spalvos, kaip ir kortelėje ir t.t…

Kūrėjai nestovi vietoje ir dar visai neseniai prekyboje pasirodė jų naujausia priemonė – Išdykėlių abėcėlė.

Priemonė, kaip ir jau esamos paruošta estetiškai, yra informatyvi, patraukli vaikams. Kiekviena abėcėlės raidė turi savo atskirą namelį (A4 formato lapą), kuriame kartu su raidėmis gyvena ir 26 skirtingi žodžiai būtent iš tos raidės. Abėcėlėje dominuoja tam tikras spalvų žaismas: Pagrindinė raidė, kuri gyvena namelyje yra raudona, jos draugai žodžiai yra juodi, tačiau jų pirmosios raidės taip pat yra raudonos, tai labai atkreipia vaikų dėmesį, skatina ieškoti panašumų, analizuoti pateiktus paveikslėlius. Kiekviena raidelė turi ir savo eilėraštuką, pateiktą ant atskirų lapelių, sakyčiau eilėraštukai tai jau lyg ir išskirtinis EgoTu bruožas. Toks ugdymosi pasirinkimas, per eilėraštukus, ne tik sudomina vaikus, bet ir ugdo jų kalbą, plėtoja žodyną. Šiuo metu abėcėlę tyrinėjame namuose, bet greičiausiai ji taip pat neužilgo keliaus į darželį, grupėje turime tradiciją – nauja savaitė, nauja raidė svečiuose. Taigi EgoTu išdykėlių abėcėlė bus mums puikus svečias.

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *