Svarbu susitarti su vaiku kiek laiko jis turės žaisti savarankiškai. Padėti gali virtuvinis laikrodis (apie jo svarbą rašėme įraše apie isterijas po filmukų peržiūros ).
- Knygutė su lipdukais, ypač jei tai ne per dažnas laiko praleidimo būdas; Pasirinkimas didelis – pagal kainą, kokybę ir pomėgius. Mums labai patinka, jau ne kartą rekomenduotos Usborne leidyklos daugkartinės knygutės su kokybiškais lipdukais. Šios leidyklos knygų išverstų į lietuvių kalbą yra nedaug, tačiau anglų kalba jas galima užsisakyti pasinaudoję Usborne Lietuva knygos vaikams
- Vaikams labai patinka žaisti su vandeniu nes jis visada kitoks, jis nenuspėjamas. Nauji indeliai (nuo jogurto ir pan.) stalo įrankiai ir…žaidimas gali tapti be pabaigos. O jei dar vandenį nuspalvinsit valgomaisiais dažais arba padarysite putas, o gal įmesite ledukų, tai dar labiau sudomins vaiką eksperimentuoti.
- Žaidimai su pipete ir spalvotu vandeniu, kurį vaikas galės lašinti ant vienkartinių rankšluosčių.
- Manų kruopos, ryžiai, pupelės ir kitos smulkios kruopos tai sensoriniai žaidimai, be galo įtraukiantys, kurių metu lavinami vaikų pojūčiai, smulkioji motorika: perpilti, berti, rušiuoti, vaišinti…
- Modelinas (svarbu kokybiškas, iš visų išbandytų labiausiai patiko playdoh). Lipdymas tai dar viena veikla, kuri yra nenuspėjama, bei galinti užimti vaiką ilgesnį laiką. Mūsų namuose pasitvirtino įvairūs rinkiniai, bet didžiausia populiarumą turėjo ledų ir sausainių krautuvėlė.
- Piešimas, dažniausiai įtraukia tada, kai naudojamos naujos priemonės, ypač vaikams patinka piešti rankomis, tokiu atveju tik spėkite keisti lapus J
- Dar neišbandyta, bet tikėtina pagelbės audioknygos.
- Jei gaminate pietūs ar tvarkote namus, o vaikas prašo žaisti, tai namų ruošos užduotis paverskite žaidimu. Vaikams patinka daryti tai ką daro suaugę, jei norite kad vaikas jums padėtų, leiskite kartu valyti dulkes, rūšiuoti skalbinius, skusti morkas, sodinti, laistyti ir pan.)
- Naujos, ar jau pamirštos dėlionės.
- 2-3 metų vaikams gali patikti rūšiavimo žaidimai, tyrinėjimo užduotys – padarykite kliūčių kelią- pvz. šokinėjimas per balas (laikraščių lapai); duokite savo seną rankinę „nagrinėjimui“ – leiskite vaikui išimti ir tyrinėti tai ką ten įdėjote.
No Comments