Kodėl BATA WAF tai matematinis žaidimas
Kas yra matematiniai žaidimai?
Pirma asociacija tai įdomus ir linksmas mokymasis skaičiuoti, dažniausiai pridėti ar dauginti. Internete yra daug įvairių interaktyvių žaidimų, kuriuos naudoja mokytojai ir tėvai. Dažnai matematiniai žaidimai reiškia loginio mąstymo lavinimo užduotis, pvz. sudoku ar kitokie galvosūkiai.
O ką daryti, jei vaikas skaičiuoti nemoka? Bet mes jau labai norime pradėti „mokyti“ matematikos.
Dažniausiai tėvai pradeda mokyti skaičiuoti ir vis kartu su vaiku kartoja 1,2,3… ir t.t. Kai vaikas jau išmoksta mintinai atkartoti skaičius mes pradedame klausti kiek čia yra pirštų ar pieštukų? Arba dar geriau prašome pasakyti kiek yra 2+2. Labai svarbu pažymėti, kad mažesni vaikai dar neturi abstraktaus mąstymo įgūdžių, skaičių išmokimas dar nereiškia jų suvokimo. O šiuo laikotarpiu suvokimo gebėjimas yra daug svarbesnis, nei mokėjimas mokytis mintinai. Dėl to mažiausiems, ikimokyklinio amžiaus vaikams, matematinį mąstymą siūlome lavinti žaidimų forma. Kitaip tariant, mokykimės matematikos nesimokydami.
BATA WAF karas
Neseniai mūsų namuose atsiradęs žaidimas BATA WAF, tai visų pirma linksmai praleistas laikas su visa šeima, kur noriai prisijungia ir močiutė su seneliu. Šis žaidimas yra Djeco firmos ir jis tikrai yra puikios kokybės ir nuostabaus dizaino. Jei vaikystėje žaidėte kortų karą, tai taisyklės jums tikrai žinomos. Daugiau informacijos čia.
Trumpai – žaidimo tikslas surinkti visas kortas. Žaidėjai verčia po vieną kortą iš savo kaladės – kurio šuniukas didesnis, tas pasiima abi kortas. Jei atsitinka taip, kad šuniukai vienodo ūgio, žaidėjai sako BATA WAF ir deda po vieną užverstą kortą, o ant viršaus atverčia antrą kortą. Visas kortas pasiima tas, kuris turi didesnį šuniuką. Viso žaidimo metu patiriame daug emocijų: aplinkui vyrauja įtampa (gerąja prasme), esame susikoncentravę, įsijautę, netgi sakyčiau jaučiame azartą, o jau kai vyksta karas – BATA WAF, tai …akys tiesiog žiba iš smalsumo.
Kodėl BATA WAF tai matematinis žaidimas
Šis žaidimas moko pajusti kas yra tie abstraktūs skaičiai; žiūrėdamas į konkrečius piešinius vaikas mokosi palyginti ir pasakyti kuris didesnis. Tokiu ne įkyriu būdu vaiko galvoje įsitvirtina informacija kad 4 mažiau negu 6, o 5 daugiau nei 3.
Naudodamiesi BATA WAF kortomis galite įvairiais būdais lavinti matematinį mąstymą:
- Paprašykite sudėti šuniukus nuo mažiausio iki didžiausio, ir atvirkščiai
- Išsirinkite bet kurį šuniuką ir paprašykite vaiko, kad surastų jam draugą kuris būtų mažesnis ar didesnis
- Jei vaikas gerai perprato kas daugiau, kas mažiau, galite paklausti kiek didesnis yra vienas šuniukas lyginant su kitu
(čia verta prisiminti taisyklę – kartais užduoti klausimą yra svarbiau nei gauti atsakymą. Paklauskite, bet nereikalaukite teisingo atsakymo. Svarbu, kad vaikas tiesiog ieškotų atsakymo, patikėkite tuo metu jo galvoje vyks patys reikalingiausi procesai atsakingi už matematinius įgūdžius)
Teisingas tėvų požiūris ir mokymasis per žaidimus gali „užkrėsti“ vaikus matematika, padėti pamilti šią nuostabią, įdomią mokymosi šaką. Mes mėgstame tai , ką gerai pažįstame, o tai reiškia ką suprantame.
Jeigu vaikai supras matematiką, jie nesakys, kad matematika „durna“ , neįdomi ir nereikalinga.
No Comments