Modernaus meno muziejuje

Posted: 2019-04-05 by Pusė Musės

Modernaus meno muziejuje

Geras oras palankus pažinti ir pajudėti toliau už savo kiemo ribų. Šiandien apsilankėme Modernaus meno centre MO parodoje Atspirties taškas. 6 šiuolaikiniai menininkai, 6 istorijos su specialiais interaktyviais dizaino objektais, kuriuos palietus, pakėlus ar atlikus kitą veiksmą sužinai kas buvo atspirties taškas kūrybiniame procese.

Smagu stebėti savo, bei vaiko interpretaciją, lyginti su tuo ką mąsto menininkai.  Tiksliai tai apibūdino vienas iš ju  Andrej Polukord:

„Nu tai, žinai, tai kiekvienas tegul supranta kaip nori. Čia jau ne mano užduotis suprast, paaiškint šitą reikalą. Žmogus, jis tam ir ateina, kad jisai kažką pasiimtų. Tai kiekvienas pasiims kažką skirtingai.”

Tai buvo puiki proga priartinti vaikui kas tai yra instaliacija ar videoinstaliacija.  Atrodo tik 6 kūriniai, bet kokie skirtingi, kaip pasakė Vytautas Viržbickas:

“Man labai asmeniškai būna smagu, kai jaučiu, jog parodoje arba instaliacijoje nėra vientiso kažkokio stiliaus, jog tai yra eklektika. Aš manau, kad tai yra gyvenimas, nes gyvenimas yra labai visapusiškas.”

Džiugu, kad galima įdomiai praleisti laiką modernioje aplinkoje, gana ilgai užsibuvome  vartydamos knygas apie meną, kurios skirtos vaikams, bet labai įdomios ir tėvams. Siūloma literatūra padės suaugusiems priartinti  meną vaikams. Atradome įkvepiančių idėjų,  kurias bandysime įgyvendinti.

Pabaigai nusipirkome knygą apie Fridą Kahlo (ji jau mums pažįstama iš kelių darbų ir savito išskirtinio grožio ) ir popierinę lėlytę, kurią galima aprengti Fridos rūbais.

Ir atrodo taip turėtų atrodyti mažų vaikų apsilankymai muziejuje – neilgi,  interaktyvūs, pilni veiksmo ir dialogo.

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *