Naujųjų metų vakarui

Posted: 2018-12-27 by Pusė Musės

Naujųjų metų vakarui

Užsiėmimai naujametiniam vakarui

  1. Išsivirkite naujametinį kvapą – skoniui pagardinti galima įdėti apelsino skilteles, cinamoną, eglės šakelę, kankorėžį, rozmariną. Leiskite vaikams kartu burti virtuvėje, tai tikrai smagiai praleistas laikas kartu.
  2. Sukurkite vaikams dovanėlių paieškų žaidimą – tai gali būti mįslės, apie dovanėlių buvimo vietą, ar lobio žemėlapis, kuri iššifravę vaikai rastų naujametinę skrynią.
  3. Norint prajuokinti ir mažus ir didelius pabandykite atsakyti į juokingus klausimus. Juos galite rasti mūsų puslapyje čia ir čia. Gera nuotaika jums garantuota, kas bandė, tas patvirtins.
  4. Metų pabaiga tai svarbus laikas apibendrinimui, bei planavimui:

Norint įprasminti praėjusius metus galima sukurti  metų prisiminimų albumą su nuotraukomis/piešiniais ir kita svarbia informacija. O apibendrinančiam pokalbiui galite pasinaudoti šiais klausimais, į juos tikrai noriai atsako ir vaikai (Klausimų paruoštuką galite rasti prisegtą nuotraukų galerijoje).

Kartu su vaikais galite užpildyti 2018 metų apžvalgos anketą. (Kortelę galite rasti prisegtą nuotraukų galerijoje).

Dar vienas būdas apžvelgti praėjusius metus – sukurti Laiko kapsulę – kiekvienas šeimos narys atskirame lapelyje trumpai aprašo kokie buvo šie metai (vaikams puikiai tinka apžvalgos kortelė) – kas pavyko, kas įdomaus/svarbaus atsitiko, ko išmoko, kur apsilankė,  apie ką svajoja ir t.t. Laiko kapsule gali tapti butelis į kurį bus sudėti lapeliai, smulkūs daiktai, kurie primena šį laikotarpį. Tokį butelį netgi galima užkasti ir „surasti“ jį po daugelio metų.

Jei norėsite kalbėti apie planus ir svajones, tai galite padaryti koliažą, kurį paskui priklijuosite matomoje vietoje.  Gali padėti tokie klausimai: Ką turiu pradėti daryti? Ką turiu nustoti daryti? Ko turiu daryti daugiau? Ko turiu daryti mažiau?  Ką turiu daryti kitaip?

  1. Naujametiniam vakarui sugalvokite kuo persirengsite, nepamirškite kaukių.
  2. Nepamirškite ir stalo žaidimų – tokių, kaip ALIAS, TWISTER, kurie puikiai suburia ir pralinksmina visą šeimą.

 

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *