Vakar nuėję į Taikomosios dailės ir dizaino muziejų, su tikslu aplankyti Aleksandro Vasiljevo ekspoziciją „Paryžiaus mados magai. 1920–1999 m“, užsukome į „Orų dienoraštis“ parodą.
Mane iki gilumos sužavėjo pagrindinė parodos mintys – kaip salų (Islandijos, Grenlandijos, Ferero) aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietininkių menininkų ir dizainerių kūrybiškumą.
Žvelgiant į nuotraukas, instaliacijas vis nepaleisdavo mintis, kad tai kas mus supa, kas supa mūsų vaikus turi įtakos tolimesniam gyvenimui, pasaulėžiūrai, pasirinkimams…
Labai norėtųsi, kad tai būtų įdomi, kūrybiška aplinka, kuri padėtų išreikšti save, suprasti pašaukimą ir laimingai eiti pasirinktų keliu.
Šią parodą galite aplankyti iki rugsėjo 8 dienos.
Grįžtant prie A.Vasiljevo ir Paryžiaus mados magų, atrodo Vilniui pasisekė, kad galime iš arčiau susipažinti mados istorija, pamatyti pasaulinio garso mados namų įkūrėjus ir jų kūrinius.
Su dukra turėjome tikslą pamatyti Sen Lorano kurtą Mondriano suknelę, pagal Nyderlandų abstrakcionisto Pito Mondriano tapybą. Ir mums pavyko 🙂 Lankantis parodoje kilo noras daugiau sužinoti apie garsiųjų mados namų istoriją, ten dirbusių dizainerių biografijas.
No Comments