Trečias paveikslas Leonardas da Vinčis „Mona Liza“

Posted: 2019-06-26 by Pusė Musės

Trečias paveikslas Leonardas da Vinčis „Mona Liza“

Visi mes žinome, kad yra tokia profesija kaip rašytojas, gydytojas, išradėjas, mokslininkas, architektas, menininkas, matematikas? (galima vaikų paklausti ar žino kuo užsiima šie žmonės).

O jeigu tai būtų vienas žmogus, kuris mokėtų dirbti visus šiuos darbus? Pagalvokite, jei gydytojas turėtų menininko talentą, kaip tai jam padėtų? O gal gydytojas būtų išradėjas? Ką jis galėtų išrasti?

Būtent tokiu žmogumi buvo Leonardas da Vinčis – jis viskuo domėjosi, buvo labai smalsus – jį domino anatomija ir biologija, matematika, fizika, astronomija. Jis išrado „skraidymo propelerį“ panašų į sraigtasparnį, parašiutą, šaudyklę.  Daug laiko skyrė anatomijos studijoms ligoninėje (norėdamas išsiaiškinti kaip veikia žmogaus kūnas –  pvz. galūnės, vidaus organai); Leonardo eskizai buvo geras būdas „užrašyti“ ir perduoti žinias.

Leonardas da Vinčis gimė Italijoje, Florencijoje (parodome Italiją žemėlapyje), neturėjo žmonos ir vaikų, bet turėjo mokinių. Buvo labai žymus, talentingas, gerai dainavo, grojo lyra ir aišku puikiai piešė.

Mona Liza

Tikriausiai pats žinomiausias paveikslas istorijoje priklauso būtent Leonardui ir tai yra garsioji Mona Liza (paveikslui daugiai nei 500 metų), o piešė jį Leonardas apie 4 metus.

 1. Šis paveikslas tai ir portretas ir peizažas. Pažiūrėkite, kas pavaizduota už Mona Lizos nugaros? Galima pasiimti didinamąjį stiklą (kelias, tiltas, kalnai, ežeras)
 2. Paveiksle pavaizduota graži moteris, tai  Florencijos didiko Frančesko del Džokondos žmona (todėl kitas paveikslo pavadinimas Džokonda), kuriai tuo metu buvo 26 metai.
 3. Leonardas siekė parodyti ne tik pozuotojos išvaizdą, bet ir psichinę būklę – nuotaiką, išgyvenimus. Kaip jums atrodo kokius jausmus išgyvena nupaveiksluota  moterys? Ji laiminga? Paslaptinga? Klastinga? pasirodo jos šypsena iš vieno kampo atrodo vienaip, iš kito jau kiek kitaip.
 4. Kokios spalvos dominuoja paveiksle? ( yra nuomonių, kad Leonardas labai ilgai piešdamas savo paveikslą, vis nupiešdavo naujus sluoksnius, ir nuo to paveikslas atrodo tamsus)
 5. Daug laiko skyrė detalėms, pvz. papuošalams, drabužiams, plaukams. Naudodamas tamsų foną Leonardas paryškindavo tapytus portretus, tais laikas menininkų portretai atrodė plokšti, bet Leonardui pavyko tai pakeisti. Ypatingą dėmesį skyrė šviesai ir šešėliams.

Kurkime įkvėpti Leonardo:

 1. Mona Liza dėlionė – veikla tinkanti vaikų grupei. Kiekvienas vaikas spalvina Mona Lizos kopija pagal savo nuotaiką ir norą, tada kiekvienas paveikslas sukarpomas į vienodas dalis – kvadratus, vaikai pasikeičia kvadratais (dėlionės dalimis) ir tokiu būdų gauname netradicinius paveikslus.
 2. Sukurkite įdomu foną Monai Lizai, vaikai gali pripiešti viską ką nori ir kūno dalis ir foną aplinkui. Paruoštuką rasite nuotraukų galerijoje.
 3. Leonardas da Vinčis buvo išradėju. Sugalvokite savo išradimą (jei stinga minčių galime įsivaizduoti ir nupiešti kaip atrodytų tiltas gyvūnams, laiko mašinos ir t.t)
 4. Spalvinimo lapai http://www.supercoloring.com/coloring-pages/lady-with-an-ermine-by-leonardo-da-vinci
 5. Leonardas buvo labai smalsus, jam patiko užrašyti visus pastebėjimus – pabandykite sukurti savo pastebėjimų užrašų knygą ( arba galite pasinaudoti Lapbooko idėja )
 6. Pabandykite nupiešti mamos portretą, bet būtinai nupieškite gražų peizažą už jos nugaros.

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *