Vaikai muziejuje. Daiktų istorijos Lietuvos dizainas 1918-2018

Posted: 2018-09-21 by Pusė Musės

Vaikai muziejuje. Daiktų istorijos Lietuvos dizainas 1918-2018

Apsilankėme parodoje Daiktų istorijos Lietuvos dizainas 1918-2018, kuri vyksta  NacioIinė dailės galerija (iki rugsėjo 30d. ) Ši paroda puikiai tinka apsilankymui su vaikais, didelė erdvė, įdomūs eksponatai, ypač tie, kurie buvo kurti vaikams arba iš artimos -buitinės aplinkos, bet kitokie – pvz. nesisupanti supamoji kėdė „Ku-dir-ka“.  Dešimtkojė apatinė dalis lyg ir žadėtų galimybę suptis, bet norint atsilošti, svoris perkeliamas ant paskutinių kojų, o vėl palinkus į priekį kėdė grįžta į pradinę padėtį, paskui pasvyra pirmyn.

Didelį susižavėjimą sukėlė 1961metais sukurta interaktyvi paveikslėlių knyga vaikams „Ką padarė žirklės“. Knygos didelį maketą, atkurtą naujam gyvenimui,  galima pavartyti. Per vidurį horizontaliai perkirpti puslapiai leidžia sudėlioti  net 81 atvartą, o tai reiškia 162 veikėjus – o tai vyrų ir antropomorfizuotų  gyvūnų kasdieninės veiklos scenos.

Patiko namelis – vaikiška širma, nuostabus daiktas kūrybiškumo lavinimui , jei dar būtų galima su juo žaisti ir konstruoti bet 🙂 prisiminkime, tai ne žaidimų muziejus 🙂
Parodoje jauti istorijos dvelksmą. Kai kurie daiktai, mus suaugusius,  grąžino į vaikystę…

Įdomu, kaip mūsų vaikai prisimins savo vaikystę.

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *