VIENAS LAPAS DAUG NAUDOJIMO GALIMYBIŲ

Posted: 2020-02-24 by Pusė Musės

VIENAS LAPAS DAUG NAUDOJIMO GALIMYBIŲ
  • pritrūko užsiėmimo idėjų ligos/blogo oro atveju?
  • atsirado neplanuotų reikalų?
  • norite išbandyti ką nors naujo?
  • norite lavinti vaiko dėmesingumą, kūrybiškumą, kalbinius įgūdžius?

Siūlome išbandyti vieno lapo su daug smulkių piešinių jame panaudojimo galimybes. Siūlant šiuos užsiėmimus didesnei vaikų grupei, galite rinktis, kiekvienas vaikas gali turėti savo atskirą lapą arba paruoškite po vieną lapą keleto vaikų grupei. Siūlome dirbti pieštukais, nes jie ne taip, kaip flomasteriai nepalieka žymių ir galėsite panaudoti ir kitą lapo pusę. Siūlome šias išbandytas užduotėles:

  1. Surask ir nuspalvink. Vaikas ieško įvardinto objekto ir jį nuspalvina (jei vaikai yra pažengę kitos kalbos vartotojai galima vardinti objektus kita kalba)
  2. Pasakyk kita kalba. Vaikas įvardija kita kalba tuos objektus, kuriuos žino. Dirbant grupelėmis, vaikai vardija paeiliui.
  3. Surask kuo daugiau objektu iš kokios nors raidės. Kitas variantas surasti po vieną žodį iš tarkim K, L, P, M, B raidžių.
  4. Sugalvok porą – kiekvienas įvardina objektų porą ir pasako, kodėl jie gali būti pora – debesėlis ir skėtis, nes kai lyja turime paimti skėtį; automobilis ir vokas, nes automobilis veža paštą. Kai akivaizdūs porų variantai įvardyti, prasideda kūrybiškumo lavinimas, naujų idėjų išsakymas.
  5. Išrink 5 objektus ir pavaizduok viename piešinyje. Tikslas – surasti ryšį tarp bet kokių objektų, ir tokiu būdu lavinti kritinį mąstymą.  Paskutiniai du pratimai remiasi Edvardo de Bono teorijos pagrindais.
paveiksliukai:https://linearicons.com

 

 

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *