žaidimai su domino kaladėlėmis

Posted: 2019-01-04 by Pusė Musės

žaidimai su domino kaladėlėmis
  1. Traukinys – pasirenkame 6 – 10 domino kaladėlių (priklausomai nuo vaiko amžiaus). Pradedame pasakoti istoriją – Traukinys važiavo į pasakų šalį, o jo pirmame vagone sėdėjo viena višta ir keturi viščiukai, antrame vagone penki kačiukai ir turėjo du dubenėlius ir t.t Jums pasakojant vaikas dėlioja traukinio vagonus. Galima bandyti atkartoti, vaikas gali pats kurti istoriją.
  2. Parodome vaikui pusę domino kaladėlės (kitą pusę uždengiame ranka) vaikas skaičiuoja kiek joje taškų. Suskaičiavęs turi atspėti kiek taškų yra kitoje (uždengtoje) pusėje. Gali užduoti klausimus į kuriuos galima atsakyti taip/ne. Taigi vaikas gali klausti daugiau, negu du, mažiau nei penki? ir pan.
  3. Išdėliojame kartu su vaiku domino kaladėles taip kaip žaidime. Prašome vaiką užmerkti akis ar atsisukti ir iš įvairių vietų pasiimame kaladėles (pvz. 6-8). Vaiko užduotis įdėti domino kaladėles į savo vietas.
  4. Išdėliojame skaičius nuo 0 iki (tai gali būti paprastos kortelės su užrašytais skaičiais), vaikas traukia, bet kokią kaladėlę, skaičiuoja taškų sumą ir deda po atitinkamu skaičiumi.
  5. Užduočių kūrimas. Išdėliojame kaladėles ir sugalvojame užduotį – mama Alisai nupirko du obuolius, o tėtis keturis mandarinus – vaikas turi surasti atitinkamą kaladėlę, bei atlikti matematinį skaičiavimą.

+ panaudojus LEGO ar kitas kaladėles galima dėlioti domino kaladėlių taškų sumas – tokių būdų galima parodyti kad 2+2 tas pats kas 3+1, stulpeliai vienodo dydžio, bet kitoks spalvų derinys ir pan.

+ sudėliotus stulpelius, pagal domino kaladėlės sumą ir tas pačias apverstas domino kaladėles dedame prieš vaiką jis traukdamas po vieną turi pritaikyti prie atitinkamo stulpelio.

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *