ką veikti namuose?

Posted: 2020-04-14 by Pusė Musės

ką veikti namuose?

Pasiūlykite vaikui foto iššūkį, tai ne tik prasmingas ir kūrybiškas laikas, bet ir gera pamoka, kad telefonas tai ne tik žaidimai ir filmukai.

  1. Vaivorykštė. Padarykite 7 nuotraukas – visų vaivorykštės spalvų (įdomiau kai objektai skirtingų dydžių ir faktūrų, o ne tiesiog spalvoti flomasteriai). Galima bandyti visus objektus nufotografuoti viename kadre, ar bandyti surasti ne po vieną konkrečios spalvos daiktą, o bent po tris.
  2. Vardas. Padaryti nuotraukas objektų, kurie prasideda iš kiekvienos vardo raidės. Galima sukurti daiktų koliažą ir pasiūlyti kitiems atspėti sukurtą galvosūkį.
  3. Abėcėlė. Padarykite nuotraukas iš kiekvienos abėcėlės raidės.
  4. Reklama. Pirmiausia sugalvoti daiktą, kurio reklamą norėtųsi sukurti, o vėliau pagalvoti kaip būtų galima jį nupaveiksluoti, kad patiktų kitiems.
  5. Filmukas. Pasinaudokite pvz. slow motion studio ir sukurkite savo filmuką. Sugalvokite siužetą, personažus. Aptarkite režisieriaus, scenaristo darbus.
  6. Keisti kadrai. Pasiūlykite vaikui surasti nekasdienius fotografijos objektus, kurių dažniausiai net nepagalvotum fotografuoti – pvz. durų rankenas, įdomias faktūras iš arti, vandens lašus ir pan.
  7. Galvosūkiai. Padarykite nuotraukas objektų taip kad nebūtų aišku kas čia yra ir pasiūlykite atspėti ką nufotografavote. Daiktą nufotografuokite iš labai arti, arba tik dalį objekto. Išbandykite įvairius filtrus.
  8. Kita perspektyva. Pabandykite pamatyti pasaulį iš naminių augintinių perspektyvos. Padarykite keletą nuotraukų.

 

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *