Mokomės sudėti ir atimti

Posted: 2020-05-02 by Pusė Musės

Mokomės sudėti ir atimti
  1. Žaidimai su kauliuku:
  • Matematinis sportas – surašome  12 fizinio lavinimo pratimų. Paeiliui metame du kauliukus, suskaičiavę sumą atliekame tam skaičiui priskirtą pratimą (galima mesti 3 kaulius, tada pratimų turime sugalvoti daugiau).
  • Taškius, arba kas surinks daugiau taškų. Šiam žaidimui Jums bus reikalingas atspausdintas lapas su „taškiukais“ ir du spalvoti pieštukai. Metame kauliuką ir apvedame iškritusių taškų skaičių, kiekvienas žaidėjas skirtinga spalva. Laimi tas, kuris surenka daugiau taškų.
  • Keturi vienoje linijoje – meskite du kauliukus, sudėkite jų taškus, o gautą sumą pažymėkite atspausdintame lape (jį rasite nuotraukų galerijoje), laimi tas, kuris pirmas vienoje linijoje (horizontaliai arba vertikaliai) nuspalvina keturis skaitmenis.
  1. Žaidimai su kortomis:
  • Iš kaladės išrenkame kortas su skaičiais, dalijame visiems žaidėjams po lygiai ir pradedame – kiekvienas žaidėjas atverčia po dvi kortas ir skaičiuoja sumą. Kieno skaičius didesnis tas paima visų žaidėjų kortas. Laimi tas kas žaidimo pabaigoje turi daugiau kortų. Kitas žaidimo variantas vietoj pridėti galima atimti.
  • Memo (atminties žaidimas) – žaidimui paliekame tarkim visas raudonas kortas kurių suma būtų 10 – 2,8,3,7,6,4,5,5, bei 9 ir tūzas (tūzas tai vienas). Iš pradžių reikėtų išmokti žaisti neapverčiant kortų. Vėliau kai vaikas jau geriau orientuosis kiek reikia pridėti prie 8, kad gautum 10 arba kiek prie 6, kad būtų tie patys 10 – kortas galima užversti ir žaisti standartinį atminties kortelių žaidimą.
  1. Matematinis iššūkis – žaidimo tikslas paprastas – sudėties ir atimties pratimus surašote ant mažų lipnių kortelių, kurias vaikas turi priklijuoti prie teisingo atsakymo, kuris pakabintas kitame kambaryje. Pratimus reikia atlikti kuo greičiau, per vieną kartą galima atnešti ir priklijuoti tik vieną kortelę.
  2. Žaidimai su domino – Išdėliojame skaičius nuo 0 iki (tai gali būti paprastos kortelės su užrašytais skaičiais), vaikas traukia, bet kokią domino kaladėlę, skaičiuoja taškų sumą ir deda po atitinkamu skaičiumi.
  3. Matematinės svarstyklės – tokias dažnai turi darželiai, mums tiko ir patiko. Užduotis atlikdavome paeiliui, o subalansuoti svarstykles reikėdavo iš dviejų ar trijų elementų.
  4. Logico primo – naudojome įvarius užduočių rinkinius, tame tarpe ir matematinį. Smagu atlikti veiksmą ir smagu pačiam save pasitikrinti, pasitaisyti ir pagirti.

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *