Patarimai pirmoko tėvams

Posted: 2020-07-28 by Pusė Musės

Patarimai pirmoko tėvams
  1. Pozityvus nusiteikimas – vaikas jaučia mūsų baimes, tad pradėkite naujos situacijos adaptaciją nuo savęs. Įvardinkite kas vaiko laukia mokykloje – naujos draugystės, įdomūs, o kartais mažiau įdomūs dalykai, aptarkite kuo mokykla skiriasi nuo darželio. Papasakokite kas vyksta mokykloje, kaip atrodo diena. Pasakykite, kad laukia daug naujo ir įdomaus, o jei kiltų sunkumų visada esate pasiruošęs padėti.
  2. Susipažinimas su nauja aplinka – nueikite kartu į naują mokyklą, susitikite su mokytoja.
  3. Saugumo klausimai – aptarkite su vaiku kaip elgtis naujose situacijose (pvz. jei prieina ir kalbina nepažįstamas gatvėje; žaidimo ir sporto aikštelėse – daugiau čia)
  4. Bendravimas ir bendradarbiavimas – lavinkite gebėjimą klausytis (labai padeda knygų skaitymas) ir nebijoti reikšti savo nuomonę; skirkite laiko aptarti su vaiku kaip reikšti savo poreikius ir norus, paprašyti pagalbos; sakyti „NE“ jei kažko nenori; tinkamai reikšti savo jausmus, neįžeidžiant kitų; dalintis ir priimti skirtingus vaikus;
  5. Savarankiškumo lavinimas – sugebantis savimi pasirūpinti vaikas jausis saugiau, be to toks vaikas yra geriau priimamas bendraamžių grupėje (jis visada pirmas, jam rečiau reikia pagalbos, rečiau tampa nepasitenkinimo objektu). Svarbu lavinti gebėjimą savarankiškai :
  • rengtis (užsisegti sagas, užsirišti batų raištelius, užsitraukti užtrauktuką),
  • naudotis tualetu (nepamiršti nuleisti vandenį, išplauti rankas),
  • sutvarkyti savo „darbo“ vietą,
  • sudėtį kuprinę (susirasti daiktus, drožti pieštuką),
  • planuoti savo laiką.
  1. Bendras apsipirkimas ir mokymosi vietos paruošimas – leiskite vaikui pasirinkti kuprinę (pirmokų kuprinės nugarėlė turėtų būti kieta ir „kvėpuojanti“), kanceliarines prekes – rinkitės kokybiškus pieštukus, plastiliną, kad darbo procesas būtų malonus. Nepirkite visko iš karto, geriau tai padaryti po susitikimo su mokytoja.  Pagalvokite apie vaiko daiktų žymėjimą (nenutrinamas markeris, lipdukai su vardu)
  1. Kelionė į mokyklą – retai pirmokai patys eina į mokyklą, nors niekada neaišku, kada tokių gebėjimų prireiks. Pradedantis lankyti pirmą klasę vaikas turėtų žinoti savo namų adresą, tėvų telefono numerius.
  2. Jei vaikas turėjo mokymosi sunkumų priešmokyklinėje grupėje, tai galite jam padėti tuos įgūdžius lavinti, bet tegul tai būna malonus užsiėmimas, pasitelkite fantaziją ir paverskite „darbą“ žaidimu. Vadovaukitės principu geriau atlikti lengvesnę užduotį, bet iki galo.
  1. Atsisveikinimo ritualas – gal jau tokį sugalvojote darželyje, jei ne, tada gal verta pagalvoti apie tai, gera nuotaika ir pozityvus nusiteikimas padeda vaikui lengviau išgyventi naujas situacijas.
  2. Pirma diena mokykloje – padarykite ją įsimintina, tegul tai būna šventė (jei yra galimybė pasiimkite kelias laisvas dienas – išvengsite skubėjimo ir nereikalingo streso).

No Comments

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *